Naše reakce na výsledek voleb

09.10.2018

Ve dnech 5. - 6. 10. 2018 proběhly komunální volby. Občanská iniciativa Zdiby se umístila na prvním místě a počtem 7521 získaných hlasů tak získala 6 z 15 mandátů v novém zastupitelstvu.

Voleb se zúčastnilo 65,34% oprávněných voličů. OIZ od nich získalo 34,11% hlasů, a to s výrazným odstupem od dalších konkurenčních uskupení (na druhém místě o 12,46% méně hlasů).

Novými zastupiteli se stávají kandidáti OIZ s číslem 1-6, tj. Eva Slavíková, Beata Sabolová, Jaromír Chalupský, Hana Španielová, Jitka Homolová a Jan Urban.

Děkujeme všem našim voličům za tak neuvěřitelnou podporu. Nejen je, ale i ty zbývající chceme ujistit, že svoji roli přijímáme a budeme s maximálním nasazením hájit všechny body našeho programu.

Již nyní začala probíhat jednání se zástupci všech uskupení, která rovněž získala mandát. Jedná se o možných variantách povolebního uspořádání (možnost zřízení rady obce, varianty ustavení komisí a výborů). Jakmile budou tato jednání uzavřena, budeme vás informovat.

Jedním z ústředních bodů byla snaha o lepší a lidštější komunikací mezi představiteli obce a občany. V tomto směru jsme vám opravdu otevření a budeme rádi, pokud se s námi podělíte o vše, co vás v obci trápí a i různé podněty k diskuzi či realizaci. Prozatím můžete využít emailového kontaktu: oiz2016@seznam.cz

Ještě jednou děkujeme a máme radost, že společně zkusíme realizovat změnu pro naši obec.